Angličtina prožitkem | Osobní rozvoj, Viva Energia

 

Angličtina prožitkem

 

Lektorkou angličtiny jsem již několik let a skrze tuto cestu jsem sbírala rozmanité zkušenosti – ve školách jako studentka, v jazykové škole jako lektorka, v cizině jako cestovatelka, studentka a pozorovatelka, při terapiích jako terapeutka poznáváním lidské psychiky a fungování mozku... A přišla jsem na to, jak velká škoda je, když si lidé myslí, že jediný způsob, jak se učit jazyk je skrze učebnice, stres, známkování, testy a neustálé opravování. Na základě toho jsem vyzkoušela též i pár „alternativních“ metod, které byly úžasné, avšak též měly i své limity a nebyly pro všechny.

Vznikl tedy velmi respektující modul „Joy of Learn“, který je o hravosti, komunikaci, učení se skrze prožitek, reálně používaný jazyk s motivujícími a celostními podněty.

A vlastně místo role lektora se ze mě stala průvodkyně tajemství anglického světa včetně rozmanitostí, které nabízí. Neučím klasicky, nedávám domácí úkoly, nepřipravuji na zkoušky (byť jsem si vyzkoušela, že jsem toho schopná, ale není to jednoduše můj šálek čaje) :). Jsem velmi podporující a nabízíjecí podněty a záleží jen na vás, na kolik našeho času využijete. Vy sami jste téže tvůrci toho, co všechno se naučíte ... Já s radostí nabízím a držím láskyplný, a přec pevný prostor. To, co od vás chci je vášeň a odvaha ponořit se do angličtiny autenticky, bez výmluv a s odhodláním dělat klidně moře chyb, ale nevzdávat se ... ;)

 


 

Individuální lekce

Individuální lekce jsou šité přímo na míru každému studentovi, avšak ve filozofii Grow With English. Učíme se v centru Joy of Learn v Třeboni, venku, v kavárně, na procházce, přes skype … jak se nám jen zachce. :)

Cena je 450,- za lekci, v případě programu 10 + 1 za 4 500,-. Každý dostane i své vlastní desky, kam si dává všechny své materiály, tvorbu, poznámky atd. :)

V případě skype lekce je cena Kč 350,-/hod.

Ve dvojici cena jedné lekce na osobu vychází na 300,-; ve dvojici na 200,-/osoba za hodinu a v početnější skupince na 150,-/osobu.

I zde je možný program 10+1.

 

Prožitkové intenzivní akce

Tyto jednodenní (dopolední, odpolední i celodenní akcičky) jsou v menší skupince stejné úrovně, jejichž cílem je plně si jazyk prožít - radostně, nenásilně a přec intenzivně. Jsou zde střídající se podněty – aktivity relaxační, hravé, založené na učení se slovní zásoby a frází s aktivitami, kde se jde více do hloubky skrze příběh, kontext a kde se učí gramatika právě prožitkem, vnímá se všemi smysly a vše si studenti prakticky zkouší. Nechybí ani konverzační procházka venku, učení se i na čerstvém vzduchu, společný anglický oběd a závěrečná meditace.

 

Dopolední/odpolední program je za 900,-.

Jednodenní akce je za 1 500,-, dvoudenní akcička ve městě za 2 600,- a víkendová včetně společně strávených anglických večerů

za 3 500,-. :)

V ceně je vždy voda, čaj, káva a drobné občerstvení a samozřejmě i materiál s vlastními deskami na materiál i slovíčka.

 

AKTUÁLNĚ

 

    


VĚČNÍ ZAČÁTEČNÍCI/MÍRNĚ POKROČILÍ - EXPLORERS - právě probíhá I. semester pravidelného prožitkového kurzu v CENTRU SETKÁVÁNÍ (www.centrum-setkavani.cz)

 

 

MÍRNĚ POKROČILÍ - SHOOTERS - od ledna 2019 bude probíhat pravidelný prožitkový kurz pro tuto úroveň.

HLÁSIT SE MŮŽETE UŽ NYNÍ na janaenergie@seznam.cz

 

 Pro více info mne neváhejte kontaktovat :)

________________________________________

 

Learn Coaching

 

Po mnoha zkušenostech se všemi úrovněmi, se studenty malými i velkými, se věnuji koučinku týkající se právě toho, jak se učit. Existuje mnoho metod a technik, nicméně ta vaše může být úplně jiná než-li je právě v jazykové škole, kde se učíte. :)

 

Učit se jazyk můžete vlastně kdekoliv a kdykoliv. Stačí jen poznat, jaký jste studijní typ (což velmi často bývá něco jiného, než-li způsob, kterým jste se snažili mnoho let učit ... bývá zde velký vliv školy a určitého typu materiálů) a také jaké máte záliby, co je pro váš mozek "atraktivní", při čem zapomenete na učení jako takové a více vnímáte celkový proces - PROŽITEK

.

Pracujeme s úvodní konzultací doplněnou konverzační aktivitou a aktivitou s textem, abych viděla, jak reagujete a jak vnímá váš mozek na jednotlivé stimuly. Posléze si domlouváme individuální program objevování toho, jak se učit a podporovat se v učení ja

 

zyka včetně doporučení vhodných aplikací a materiálů.

 

Cena za úvodní LEARN COACHING je 1 200,- (obvykle trvá cca 2 hodiny) i s e-materiálem a možností emailové komunikace ohledně dalších dotazů.

 

Možnost programu 4 setkání + materiálový dáreček přímo pro vás za 4 500,- nebo 8 setkání + závěrečná konverzační lekce zdarma, kde si vyzkoušíte, jaké výsledky po Learn Coaching za sebou máte, a to v celkové hodnotě Kč 9 200,-.

 

A JAK JSEM SE JÁ UČILA A UČÍM?

 

 

Anglické vzdělání jsem získávala na českých školách završené Státní jazykovou zkouškou , několika krátkodobými pobyty v Anglii, Belgii a Holandsku , a o několik let později v mezinárodním jazykovém centru Kaplan v Boston, US, odkud jsem si přivezla certifikát znalostní úrovně C1/C2. V Bostonu jsem načerpala i rozdíly mezi "britskou a americkou angličtinou", což bylo pro mě nejdůležitější, a to jak ve struktuře gramatiky, akcentu, tak i rozdílnosti používání slovní zásoby.

Vedle privátní výuky, které jsem se věnovala vlastně již od střední školy :), jsem v letech 2010 - 2013 působila jako lektorka Aj pro děti i dospělé v Sugestopedické jazykové škole v ČB , kde jsem načerpávala mnoho zkušeností, co se přirozenější metodiky bez učebnic a domácích úkolů týče a začala si tak skládat způsob své vlastní výuky.

 

Přidám-li k tomu téměř každodenní kontakt s rodilými mluvčími, cizinci při mém cestování a další anglické inspirátory včetně mého celoživotního sebe-vzdělávání (které stále trvá), tak si troufám říci, že vám mohu být takovou průvodkyní zákoutími angličtiny, která pochopila, že opravdová znalost není tolik v učebnicích, jako spíše na ulicích, v obchodech, restauracích, vlaku, na letišti a při úplně nejběžnějším kontaktu.

Tím ovšem neignoruji gramatiku a strukturu jazyka. I ta je důležitá. Jen se dá učit "tak trochu jinak" :).